Dorazník

4. února 2008 v 14:02 |  Anorexie
Jak dlouho trpíš Mentální anorexií?
Necelých šest let.
Jak to začalo?
Bylo mi patnáct.Po vánočních svátcích sem dost přibrala a tak začaly poznámky mé maminky a babičky na mou váhu. Rozhodla sem se tedy,že zhubnu pár kilo.V té době sem vážila 79kg na mou výšku 166 cm,tedy mírnou nadváhu a tak sem jim dala za pravdu a začala hubnout. Přestala sem jíst bílé pečivo,jako sladkost sem si povolila jednu müsli tyčinku denně.Jedla jsem menších 5-6 porcí denně,hodně zeleniny a ovoce.Takhle se mi podařilo shodit 10kg.Všichni mě chválili jak mi to sluší a já začala hubnout ještě víc.Začala sem vynechávat večeře a postupně sem čím dál víc omezovala svůj jídelníček.Má nejnižší váha byla 45kg ,teď se má váha pohybuje mezi 51-52kg.
Uvědomuješ si/uvědomovala sis ,že si nemocná?
V patnácti ne,teď už dlouho jo.To ,co dělám není nrmální a,le nedokážu s tím přestat.

A chceš se uzdravit?

Chci přestat s tou nemocí,ne s hubnutím.Jenže to jaksi jedno bez druhého nejde.Už dlouho sem se dokázala dost dlouho držet na přijatelné váze,pravidelně zdravě jíst,cvičit,ale záoveň se nijak neomezovat.Bohužel nikdy to nevydrží na pořád,neunesu vyšší váhu.Ale věřím tomu,že to přemůžu i když z hlavy to dstat nejde,tam to bude až do konce života číhat.

Vyhledala jsi někdy odbornou pomoc,nebo pomoc blízkých?

Dost mi v patnácti z nejhoršího pomohla máma,byla se mnou doma a hlídala mě.Chodila sem k odborníků,bohužel mi nepomohl ani psychiatr ani psycholog.Tím ,že se o tento obor zajímám sem každý jejich pokus o zapůsobení na mě okamžitě prokoukla a tudíž na mě nic nefungovalo.Tak sem si z toho pomohla sama a pak i přítel ,ale venku sem z toho nebyla nikdy.

Co si myslíš o anorexii teď?

I když mi anorexie dala hezkou postavu ,vzala mi nesrovnatelně víc.Přinesla mi spoustu depresí a trápení,ubližování sobě i druhým.Je to hnusná nemoc,nikomu byc jí nepřála.
Tenhle rozhovor sem udělala s holkou ,která si nepřeje být jmenována.Moc jí za to děkuju,hodně mi tím pomohla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sagridka Sagridka | Web | 5. února 2008 v 17:36 | Reagovat

dobré názory  :-)

2 Acidka Acidka | 5. února 2008 v 18:57 | Reagovat

Jo,téhle holce fakt fandím...

3 Sagridka Sagridka | Web | 5. února 2008 v 19:17 | Reagovat

rozhodně dobrej pocit , ve dv ou - či více se to lépe táhne, hodně štětsí!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.